animehappy
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

animehappy

animeuri full..distratyva
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Inuyasha-parere despre personaj

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Rosetta

Rosetta


Mesaje : 429
Data de înscriere : 13/05/2008
Varsta : 29
Localizare : night world

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 1:49 pm

InuYasha (犬夜叉, InuYasha?) este un hanyō (semi-demon), născut din dragostea unui inu-yōkai (犬妖怪, demon-câine) și o muritoare. El stăpânește Tessaiga, o sabie supranaturală făcută din unul din colții tatălui său decedat. Când este mânuită convenabil, sabia poate distruge o sută de demoni dintr-o singură lovitură. InuYasha se poate recupera rapid din rănirile care ar fi fatale unui om, datorită moștenirii sale demonice. În timpul primei nopți din fiecare lună(lună nouă), se schimbă într-un om normal cu păr negru, ochi căprui și își pierde puterile demonice. InuYasha a fost țintuit de Goshinboku de către săgeata lui Kikyo pentru 50 de ani, până când Kagome îl eliberează. freed him.
Eu cred ca e un presonaj bine ales pentru acest anime!
Sus In jos
kiki angel
Admin
kiki angel


Mesaje : 154
Data de înscriere : 28/04/2008

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 4:25 pm

intradevar este un personaj komplex.....si e si foarte dragut,parerea mea tongue king
Sus In jos
https://animehappy.forumgratuit.ro
Kagome

Kagome


Mesaje : 200
Data de înscriere : 17/05/2008
Varsta : 30

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 10:20 pm

Este un personaj dragut si foarte haios cateodata, mai ales cand se intalneste cu Koga. Imi place acest personaj deoarece este puternic, frumos, si haios cum am mai spus.
Sus In jos
Kyky Ignis

Kyky Ignis


Mesaje : 545
Data de înscriere : 13/05/2008
Varsta : 29
Localizare : cluj

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 11:20 pm

un personaj dragutz si amuzant din punctul meu de vedere
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitime

Sus In jos
 
Inuyasha-parere despre personaj
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» L-parere despre personaj
» edward elric-parere despre personaj
» Inuyasha
» despre kaleido star
» citate despre vise

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
animehappy :: Anime world :: Inuyasha-
Mergi direct la: