animehappy
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

animehappy

animeuri full..distratyva
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Kagome

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Rosetta

Rosetta


Mesaje : 429
Data de înscriere : 13/05/2008
Varsta : 29
Localizare : night world

Kagome Empty
MesajSubiect: Kagome   Kagome Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 1:50 pm

Kagome este personajul principal feminin al anime-ului. In ziua in care implineste 15 ani, aceasta cade in fantana sacra a familiei sale, este urmarita de catre un demon centiped, iar cand iese din fantana se trezeste in Japonia medievala, unde afla ca in corpul ei se gaseste o bijuterie numita Giuvaierul Sacru sau Giuvaierul celor patru suflete. Kagome este reincarnarea lui Kikyo, insa la comportament este diferita, aceasta fiind foarte energica. Pe parcursul povestii se indragosteste de Inuyasha.
Sus In jos
kiki angel
Admin
kiki angel


Mesaje : 154
Data de înscriere : 28/04/2008

Kagome Empty
MesajSubiect: Re: Kagome   Kagome Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 1:44 pm

Asa e...e un personaj foarte dragut.. king
Sus In jos
https://animehappy.forumgratuit.ro
Kagome

Kagome


Mesaje : 200
Data de înscriere : 17/05/2008
Varsta : 30

Kagome Empty
MesajSubiect: Re: Kagome   Kagome Icon_minitimeSam Mai 31, 2008 7:02 pm

Rosseta , Kagome a fost atrasa de catre un centiped in fanatana sacra si ea se trezeste in Japonia feudala. Ea se indragosteste pe pacrcurs de un baiat, Inuyasha, este un semi- demon care dorea Giuvareul sacru pt a deveni demon complet, el a fost adormit de un copac timp de 50 de ani. Dupa ce Kagome a reusit sa scoata giuvaerul din ea[( asta cand acelasi demon centiped a iesit din fanatana, cand ea se afla in sat cu sora lui Kikyo, si sa dus spre ea vrand sa-i ia giuvaerul, insa ea fuge la Inuyasha, si desface vraja cu care Inuyasha era legat de copac( tot ea l -a trezit, asta inainte) si cu ajutorul lui scapa, insa giuvaerul este scos din ea) ] acesta este furat de catre un alt demon, cioara( parca, oricum, zbura) si ea a tras o sageata spre el si atunci a distrus si demonul si a si spart giuvaerul. La inceput ea a avut o cam proasta legatura cu Inuyasha. Dar pe parcurs acestia se indragostesc si mai au ei unele certuri. lol!
Sper sa nu va deranjeze daca am mai pus si eu cateva informatii.

Ea este personajul meu preferat, im i place de ea pt ca este draguta, curajoasa si etc. Imi place toata povestea pe care ea o duce alaturi de prietenii sai
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kagome Empty
MesajSubiect: Re: Kagome   Kagome Icon_minitime

Sus In jos
 
Kagome
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Albumul lui Kagome

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
animehappy :: Anime world :: Inuyasha-
Mergi direct la: